امروز: پنج شنبه، 10 خرداد 1403

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک خبر داد: احتمال افزایش کارمزد برخی سامانه ها

گروه بازارپول - مجمع عمومی عادی سالانه شرکت خدمات انفورماتیک امروز در محل هتل ارم به ریاست مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک و با حضور بیش از 95 درصدیِ سهامداران برگزار شد که ضمن تصویب صورتهای مالی، با تقسیم سود 380 ریال به ازای هر سهم به پایان رسید.

رئیس کل بانک مرکزی: 4 عضو هیات عالی بانک مرکزی انتخاب شده اند

گروه بازارپول - رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه انتظارات تورمی کاهش یافته است، گفت: رشد بازار سرمایه و اینکه این رشد از سمت بازار اولیه اتفاق بیفتد، برای ما اهمیت دارد؛ بنابراین تلاش می‌کنیم سیاست‌ها به گونه‌ای اجرا شود که ضمن کاهش تورم، بازار سرمایه آسیب نبیند.

چالش‏‏‌ها و ابرچالش‏‏‌ها در ۱۴۰۳

گروه بازارپول - اقتصاد کشورمان در سال‌جاری با چالش‌‌‌های گوناگونی مواجه است که بخش اصلی آن همان چالش‌‌‌های سال گذشته، اما با شدت و عمق متفاوت‌‌‌تر است. به‌عنوان مثال در حوزه بین‌الملل کماکان با محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها مواجه هستیم؛ از جمله نبود ارتباطات بانکی و مشکل نقل و انتقالات ارزی، جذب سرمایه‌گذاری خارجی، حمل‌ونقل و... که موجب بالا رفتن بهای تمام‌شده واردات و محصولات تولیدی در کشور و کاهش سود ناشی از صادرات و افزایش ریسک در حوزه تجارت خارجی شده است.
گروه خبری: بازار پول
- تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1403

نرخ بهره، بانک مرکزی و ...

گروه بازارپول - مدت‌هاست که درباره چگونگی اجرای سیاست‌های پولی توسط بانک مرکزی توصیه‌های مختلف و حتی کاملا متضاد مشاهده می‌شود و درباره اثر سیاست‌های پولی به‌ویژه درباره کنترل تورم نیز اظهارنظرهای بسیار متفاوت و گاه متضادی دیده می‌شود. اما اگر اندکی از پیش‌داوری ناشی از نوع نگاه سیاسی خارج شویم و مبتنی بر دانش خالص اقتصادی اظهارنظر کنیم، چه می‌توانیم بگوییم.گروه خبری: بازار پول
- تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1403

توسعه مشاغل محلي موضوع گسترش همکاری های اقتصادی صندوق کارآفرینی امید با منطقه آزاد چابهار شد

گروه بازارپول-مدير عامل صندوق کارآفرینی امید در دیدار با ریگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و گلشنی عضو هیات مدیره این سازمان گفت: این صندوق برای حفظ و احیا مشاغل بومی در مناطق آزاد کشور پای کار است و برای گسترش ارائه خدمات در نظر دارد تا شعب بین الملی صندوق کارآفرینی امید در مناطق آزاد راه اندازی کند.
گروه خبری: بازار پول
- تاریخ انتشار: 24 اردیبهشت 1403

«سه» کار کردن اقتصاد

گروه بازارپول - وقتی موتور خودرو «ریپ» می‌زند، تعمیرکاران می‌گویند: موتور «سه» کار می‌کند. به این معنی که یکی از سیلندرهای خودرو به هر دلیلی از کار افتاده است. وقتی یک یا دو سیلندر از کار می‌افتد، خودرو نمی‌تواند به درستی حرکت کند و باید خودرو را به تعمیرگاه برد. هر اقتصادی برای رشد به ۶سیلندر قوی نیاز دارد؛ حکمرانی خوب، سیاست داخلی دور از تنش، سیاست‌ اقتصادی باثبات، روابط خارجی بدون تنش، نظام تامین مالی کارآمد و بخش‌خصوصی با‌انگیزه. در این نوشته کوتاه، وضعیت ۶سیلندر اقتصاد ایران را برای تحرک بخشیدن به اقتصاد کشور بررسی می‌کنیم.گروه خبری: بازار پول
- تاریخ انتشار: 24 اردیبهشت 1403

برنامه ریزی برای حمایت های گسترده از توسعه صنعت نفت در دستور کار است

گروه بازارپول عضو هیات عامل و معاون امور شعب بانک ملی ایران با اعلام این که این بانک برای توسعه صنعت نفت آمادگی کامل دارد، ارائه تمامی ابزارها و خدمات مالی با هدف تکمیل زنجیره ارزش و زیرساخت‌های مورد نیاز در صنعت نفت و پتروشیمی را محور کار بانک در سال "جهش تولید با مشارکت مردم" عنوان کرد.

گروه خبری: بازار پول
- تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1403

بانک ملی ایران شریک تجاری امن و مطئنی است

گروه بازارپول مدیرعامل چاه های نفت شرکت پتروپارس، بانک ملی ایران را پشتوانه قوی برای فعالیت های این شرکت در صنعت نفت کشور دانست وگفت: بانک ملی ایران سال هاست در کنار ما بوده که همین موضوع موجب موفقیت شرکت شده است.

گروه خبری: بازار پول
- تاریخ انتشار: 22 اردیبهشت 1403

امضاء ۳ تفاهم‌نامه با شرکت پالایش و ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران توسط بانک ملی

گروه بازارپول - مدیرعامل بانک ملی ایران ۳ تفاهم‌نامه به‌منظور تقویت روابط متقابل و توسعه سطح همکاری‌های دو جانبه و مشترک با شرکت پالایش و ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی را در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران به امضاء رساند.

گروه خبری: بازار پول
- تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1403