امروز: دوشنبه، 1 مرداد 1403

سرمایه گذاری؛ الگوی انتقال فناوری به کسب و کارهای حوزه کشاورزی و صنایع غذایی و تبدیلی

گروه چهارسوق- هادی آقابابایی؛ مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در تشریح «طرح روستای نوفن» گفت: این طرح به منظور توسعه کسب و کارهای روستایی، از طریق انتقال فناوری به کسب و کارها با هدف افزایش بهره وری و بهبود عملکرد بنگاه­های این بخش طراحی شده است.

گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 18 تیر 1403

ساختمان مرکزی صندوق کار آفرینی امید به نام شهید جمهور آیت الله رییسی نام گذاری شد

گروه چهارسوق- مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید با گرامیداشت مقام شامخ شهدای خدمت از نام گذاری ساختمان مرکزی صندوق کار آفرینی امید به نام شهید جمهور آیت الله رییسی خبر داد و گفت: اخلاص در عمل، پرکاری، ولایتمداری، روح سرشار از محبت و دلدادگی اهل بیت(ع) و عشق به مردم از ویژگی های بارز آیت الله رییسی بود.

گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 14 خرداد 1403

برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در صندوق کارآفرینی امید

گروه چهارسوق- به مناسبت سی و پنجمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران و تکریم شهدای خدمت، مراسم گرامیداشتی با حضور دکتر آقا بابایی مدیرعامل، معاونین مدیرعامل و کارکنان ستادی و استان تهران با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید مجید بنی هاشمی و مدیحه سرایی حاج احمد نیک بختیان در ساختمان مرکزی صندوق کارآفرینی امید برگزار شد.

گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 14 خرداد 1403

خستگی استارت‌آپی

گروه چهارسوق - خیلی‌ها تعجب کرده‌اند چرا صاحبان یکی از بزرگ‌ترین استارت‌آپ‌های ایران حاضر شده‌اند برای فروش اکثریت سهام خود با یک شرکت خصولتی پای میز معامله بنشینند. به گمان من برای درک این تصمیم باید خود را جای آنها بگذاریم. بد نیست ابتدا سابقه ماجرا را ببینیم.گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 09 اردیبهشت 1403

نادران در آخرین نطق خود به انتقاد از برخی سیاست های اقتصادی پرداخت

گروه چهارسوق- نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به اینکه قرار بود هزینه های انتخاباتی نامزدها اعلام شود انتظار می رود شورای نگهبان برای مردم روشن کند که هر یک از نمایندگان در حوزه انتخابیه من و احزاب و پشتیبانان مالی آنها در این مرحله چقدر هزینه کرده‌اند.

گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 02 اردیبهشت 1403

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی تهران طی یادداشتی تشریح کرد عبور از دور باطل

گروه چهارسوق - شهاب جوانمردی، نایب‏‏‏‏‌رئیس اتاق بازرگانی تهران، در یادداشتی با اشاره به برگزاری تعداد قابل توجهی از جلسات و نشست‌هایی که به مسائل تکراری می‌پردازند تاکید کرد که این شرایط نشان می‌دهد ما مشکلات را به درستی نمی‌آزماییم و از آنها درس نمی‌آموزیم و در نتیجه سخت‌کوشی ما صرف حرکت در یک چرخه باطل دائمی می‌شود.گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 01 بهمن 1402

درآمدزایی دولت با تشدید سخت‌گیری بر کسب‌وکارها

گروه چهارسوق - سعید اشتیاقی، عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و چین، در یادداشتی با نقد سیاست‌های مالیاتی دولت در لایحه بودجه 1403 نتیجه این رویکرد را سخت‌تر کردن شرایط کسب‌وکارها و معیشت مردم و هم‌چنین دامن زدن به انتظارات تورمی عنوان کرده است.

گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 19 دی 1402

اقتصاد گیگ در ایران و چالش های اقتصاد دیجیتال

گروه چهارسوق - اقتصاد گیگ، یک سیستم بازار آزاد است که در آن افراد، با استفاده از خدمات غیرحضوری و پلتفرم‌‌‌های آنلاین می‌‌‌توانند نیازهای خود را رفع کنند. در اقتصاد گیگ برخی، تعداد زیادی از افراد را در موقعیت‌‌‌های پاره‌‌‌وقت یا موقت برای کوتاه‌‌‌مدت و میان‌‌‌مدت استخدام می‌کنند و از دردسرهای اقتصاد سنتی و هزینه‌‌‌های مبادله در امان می‌‌‌مانند. افرادی که به خدمات فناوری مثل اینترنت دسترسی ندارند ممکن است از مزایای اقتصاد گیگ عقب بمانند. 

گروه خبری: چهار سوق
- تاریخ انتشار: 17 دی 1402