امروز: پنج شنبه، 10 آذر 1401

دلخوش: بنابر تفسیرهای اخیر رئیس‌جمهور، 90 درصد وزرا و دستگاه های اجرایی باید کنار بروند

گروه پرگار- سخنگوی کمیسیون قضایی گفت: رئیس جمهور اظهار کرده آن هایی که نمی توانند به شعار «ما می توانیم» عمل کنند سمت خود را واگذار کنند؛ با این تفاسیر باید ۹۰ درصد وزرا و دستگاه های اجرایی سمت های خود را رها کنند.گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 07 آذر 1401

معاون علمی رئیس‌جمهوری استعفا کرد

گروه پرگار - برخی از اخبار منتشر شده در فضای مجازی خبر استعفای سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری را منتشر کرده‌اند.


گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 22 شهریور 1401

شرایط کار دانشجویی در ۸ کشور اروپایی منتخب

گروه پرگار - اشتغال به کار همزمان با تحصیل در دانشگاه در کشورهای اروپایی رایج است و بر همین اساس این کشورها تلاش کرده‌اند تا مطلوب‌ترین قوانین را برای تعیین چارچوب بهینه نوع شغل، ساعات و فصل کار دانشجویی تدوین کنند.

گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 10 شهریور 1401

سازمان‌هایی که فقط در نگاه اول «خوشایند» هستند/ وقتی تلاش برای خوشایند نشان دادن یک سازمان تبدیل به سمّی مهلک می‌شود

گروه پرگار - ظاهربعضی از شرکت‌ها را که نگاه کنی هماهنگی و همسویی موج می‌زند. در نگاه اول چنین فرهنگ سازمانی‌ای می‌تواند خوشایند باشد؛ انگار که همه با درک کاملی که از هم دارند به سوی هدفی مشترک در حرکت‌اند.

گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 27 تیر 1401

نقطۀ اشتراکی که با دشمن خونی‌تان دارید

گروه پرگار - به جای بیزاری از عقاید دیگران، بهتر است دربارۀ منشأ باورهایمان بیشتر بیاموزیم.  در دنیای پرحرف امروز، زیاد پیش می‌آید که حرفی به گوشمان بخورد و با خودمان بگوییم: «خدایا، چطور ممکن است کسی چنین عقیده‌ای داشته باشد؟» با آدم‌هایی رو‌به‌رو می‌شویم که باورهایشان باعث خشم، تأسف یا خنده‌مان می‌شود و فکر می‌کنیم با آن‌ها ذره‌ای اشتراک نداریم. بااین‌حال، جاناتان هایت، روان‌شناس مشهور آمریکایی، در یکی از مطالعاتش، به حقیقتی جالب‌توجه رسید: باورهای ما، هر چه باشند، در نهایت به شش ارزش اصلی منتهی می‌شوند که همۀ انسان‌ها قبولشان دارند، اما وزن متفاوتی به آن‌ها می‌دهند.

گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 27 تیر 1401

دولت در بازار سرمایه تعارض منافع دارد؟ /سهامداری و داشتن کد معاملاتی مدیران وزارتخانه‌ها و افرادی که دسترسی به اطلاعات نهانی دارند

گروه پرگار- بسیاری از افرادی که به شکل‌های مختلف به اطلاعات نهانی مرتبط با بازار سرمایه و شرکت‌های بورسی دسترسی دارند در بخش‌های مختلف دولت حضور دارند. 
گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 21 تیر 1401

آیا دولت در بازار سرمایه تعارض منافع دارد؟ / بخش دوم: عدم استقلال نهادهای بالادستی بازار سرمایه

گروه پرگار- یکی از مواردی که همواره در بازار سرمایه مطرح می‌شود بحث عدم استقلال نهادهای بالادستی این نهاد از دولت است. بیشتر اعضای شورای عالی بورس از حاکمیت یا دولت بوده یا باید به تایید هیئت وزیران برسند. رئیس سازمان بورس نیز در نهایت به حکم وزیر اقتصاد منصوب می‌شود (و در خیلی مواقع از بدنه وزارت اقتصاد، مانند معاونت اقتصادی هستند).
گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 07 تیر 1401

آیا دولت در بازار سرمایه تعارض منافع دارد؟ بخش اول

گروه پرگار- دولت در برخی شرکت‌های بورسی سهامدار است و از سال ۱۳۹۹ تصمیم گرفت تا سهام خود را در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به مردم بفروشد، و از سوی دیگر دولت برای تامین کسری بودجه خود یا کنترل نقدینگی مردم را به بورس دعوت کند.گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 07 تیر 1401