امروز: چهارشنبه، 29 دی 1400

اطلاعات تکمیلی از ریسکی که بیمه رازی در قالب پرتفو مترو پذیرفته است/ ماجرای یک فاجعه رخ نداده در پایتخت!

گروه پرگار- حادثه متروی تهران – کرج که صبح چهارشنبه اول دی‌ماه صد‌ها مسافر خط تهران – کرج را سرگردان کرد و 20 نفر را هم زخمی، به دلیل خطای انسانی بود؛ هرچند اعضای شورای شهر و مدیران شهری ریشه آن را در فرسودگی ناوگان و نیاز به اورهال سیستم‌ها می‌دانند. مهدی شایسته‌اصل، مدیرعامل جوان شرکت بهره‌برداری متروی تهران، از حادثه بدتری که می‌توانست در این برخورد رخ دهد، می‌گوید:‌ احتمال داشت حادثه بدتری رقم بخورد. قطار روبه‌رو اطلاع نداشته که این اتفاق رخ داده است؛ چرا‌که مرکز فرمان ما در جریان نبوده و پیمانکار ما به صورت دستی راهور قطار شمالی را آگاه می‌کند و قطار شمالی می‌ایستد.

گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 06 دی 1400

اعداد همیشه راست می‌گویند، مگر وقتی که دروغ می‌گویند

اعداد جذاب‌اند. چه از این بهتر که پدیده‌ای پیچیده را در قالب چند عدد و رقم ساده و قابل‌فهم برای همه توضیح بدهیم؟ مهم نیست پیش‌بینی انتخابات باشد، اندازه‌گیری تورم، تاثیرگذاری واکسیناسیون، یا سنجش هوش؛ همه را می‌توان در چند رقم خلاصه کرد. اما کاش همه‌چیز به همین سادگی بود. وقتی بخواهیم دنیا و پیچیدگی‌هایش را در قالب اعداد جای دهیم، باید بخش زیادی از جزئیات را دور بریزیم، جزئیاتی که گاهی اصل داستان‌اند. و ماجرا تازه از اینجا آغاز می‌شود.

گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 20 آذر 1400

بررسی روند قیمت نفت و اثر بخشی آن در بازار سرمایه آیا روند صعودی نفت عاملی برای رشد بازار سرمایه خواهد بود؟

گروه پرگار- در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی آمده است، ماه ژوئیه ناگهان روند رشد مصرف نفت در جهان معکوس شد و به دلیل تداوم شیوع دلتا، افق مصرف در چهار ماه آینده، یعنی تا پایان سال جاری میلادی تا اندازه‌ایمبهم شده است

گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 22 شهریور 1400

حمایت همه جانبه مسئول ستاد حامیان آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در استان تهران از احسان خاندوزی

گروه پرگار- مهدی امیرآبادی زاده مسئول ستاد حامیان آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در استان تهران از احسان خاندوزی بدلیل اینکه ایشان یکی از مدیران انقلابی و متخصص و نخبه و جهادی و مردمی محسوب میشود حمایت همه جانبه میکند.

گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 24 مرداد 1400

رنگ تابستان در نگارخانه رسول مهر

گروه پرگار- نمایشگاه هنرهای تجسمی رشته نقاشی با عنوان "رنگ تابستان" امروز سه شنبه 12 مرداد ماه توسط احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و با حضور میثم مرادی معاونت هنری این اداره با هنربانی (کیوریتوری) بهداد نجفی در نگارخانه رسول مهر گشایش یافت.

گروه خبری: پرگار
- تاریخ انتشار: 12 مرداد 1400