امروز: سه شنبه، 4 اردیبهشت 1403

سازمان بورس اعلام کرد دامنه نوسان بورس کاهش یافت

گروه تالار - سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: دامنه نوسان کلیه نمادهای سهام و حق تقدم سهام قابل معامله در بازارهای بورس و فرابورس برای مدت سه روز متوالی به مثبت و منفی یک درصد و دامنه نوسان صندوق‌های سهامی نیز به مثبت و منفی دو درصد محدود گردد.

گروه خبری: تالار
- تاریخ انتشار: 26 فروردین 1403

چشم‌انداز پيش روي بورس

گروه تالار - چشم‌انداز بازار سرمايه تا پايان سال مثبت است؛ اما ناملايماتي را در بورس وجود دارد كه طبيعتا انتظار داريم اثرات منفي اين تصميمات را در بورس ببينيم، اما نكته قابل توجه در اينجا اين است كه ما براي اندازه‌گيري و مقايسه بازار‌ها بايد ساير بازار‌ها را در كنارش ببينيم. مثلا فرصت سرمايه‌گذاري در كنار بازار بورس چه بازار‌هايي است؟ مسكن، خودرو، ارز و طلا و كالا‌هاي سرمايه‌اي و... كليه بازار‌ها بعد از طي كردن پيچ سخت قيمت و اور وليو بودن بخش مسكن و خودرو در شش ماه اول ۱۴۰۲ به نقطه ركود رسيده‌اند.گروه خبری: تالار
- تاریخ انتشار: 24 دی 1402

سرمایه‌گذاران چقدر آماده جنگ جهانی سوم هستند؟

گروه تالار - سال 1914 هیچ یک از سرمایه‌گذاران فکر نمی‌کردند که جهان به زودی وارد جنگی خون‌ریز خواهد شد. این مسئله هنوز هم وجود دارد و در حالی که جهان به سمت جنگ جهانی سوم حرکت می‌کند، بازارها تاثیر زیادی از آن نپذیرفته‌اند.گروه خبری: تالار
- تاریخ انتشار: 19 آذر 1402

حاکمیت شرکتی، قطب‌نمای شرکت‌ها برای هدایت و ایجاد رویه‌ای شفاف

گروه تالار - کارشناس بازار سرمایه نوشت: تحقیقات تجربی بسیار زیادی در خصوص دلایل ناکامی کسب و کارها انجام شده است و به طور کلی می‌توان ریشه بسیاری از مشکلات کسب و کارها را نادیده گرفتن قواعد کسب و کار و اشتباهات مهلک مدیریتی دانست. حاکمیت شرکتی به عنوان قطب‌نمای یک کسب و کار منجر به ایجاد یک رویه شفاف برای هدایت شرکت خواهد شد.

گروه خبری: تالار
- تاریخ انتشار: 14 آذر 1402

چرا به حسابرسی داخلی در شرکت‌ها نیاز داریم

گروه تالار - حسابرسی داخلی به عنوان یک فرایند استراتژیک و حیاتی در مدیریت شرکت‌ها تلقی می‌شود. این فعالیت از طریق ارزیابی و نظارت بر سیستم‌ها و فرآیندهای داخلی، اطمینان ایجاد می‌کند که عملیات شرکت به صورت کارآمد، قانونی و با رعایت استانداردهای حسابداری و مدیریتی انجام شود.

گروه خبری: تالار
- تاریخ انتشار: 14 آذر 1402

گشایش نماد بانک گردشگری در فرابورس ایران

گروه تالار - نماد معاملاتی شركت بانک گردشگری امروز 13 آذرماه با حضور محمدرضا فهمی، مدیرعامل بانک گردشگری، برای اولين بار در بازار دوم فرابورس ايران بدون محدوديت دامنه نوسان قيمت به صورت حراج گشايش یافت و هر سهم «وگردش» 7100 ریال قیمت خورد.

گروه خبری: تالار
- تاریخ انتشار: 13 آذر 1402

نهادهای دولتی و حاکمیتی حاکمیت شرکتی و منافع سهامداران خرد

گروه تالار- یکی از دلایل توجه به موضوع حاکمیت شرکتی، منافع سهامداران خرد بوده است. امروزه پذیرفته شده است که ‌سازوکارهای حاکمیتی در بنگاه‌‌‌ها و به‌‌‌ویژه شرکت‌های سهامی‌عام و نظارت بر عملکرد آنها باید به‌‌‌گونه‌‌‌ای باشد که سهامداران عمده نتوانند منافع سهامداران خرد را به خطر بیندازند. الزام شرکت‌های سهامی‌خاص به رعایت برخی از اصول حاکمیت شرکتی همچنان محل بحث است، اما در کنار الزامات نهادهای سیاستگذار و ناظر در بازارهای مالی، پژوهش‌‌‌های متعدد درباره رابطه وضعیت حکمرانی شرکت‌ها و شاخص‌‌‌های عملکردی و همچنین میزان دسترسی به منابع، توجه مدیران و سهامداران بنگاه‌‌‌ها را به این موضوع جلب کرده است.

گروه خبری: تالار
- تاریخ انتشار: 30 آبان 1402

بازدهی 77 درصدی «وصنا» در سالی که گذشت

گروه تالار - شرکت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران در سال های اخیر به واسطه برخی سرمایه گذاری ها که ریسک مضاعفی را به سهامداران تحمیل کرده بود، با چالش های زیاد مواجه شده است. اما پس از تغییر این شرایط و رویکردهای جدید مدیریتی، رفته رفته با بهبود شرایط و مدیریت ریسک های سرمایه گذاری و پیگیری مستمر مدیران، شرایط شرکت به تدریج تغییر یافته و در مسیر بهبود و رشد قرار گرفته است.

گروه خبری: تالار
- تاریخ انتشار: 25 مرداد 1402